Kolejne “margaretk” parafialne

Jak jak nie może być Kościoła bez Eucharystii, tak też nie może być Kościoła bez kapłaństwa. Nie może być między tymi dwiema rzeczywistościami braku jedności. Miłość do Eucharystii wiąże się z potrzebą szacunku wobec kapłanów. Modlitwa natomiast jest najpiękniejszym podziękowaniem. Dlatego też grupa naszych parafianek, w podziękowaniu za głoszone Słowo Boże w czasie tych rekolekcji wielkopostnych, postanowiła ofiarować ks. Rafałowi Nitkowi, z Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanem, roczną Margaretkę, codzienną modlitwę. W naszej parafii to już 13 Margaretka. Ks. Rafał powiedział że odprawia za swoje Margaretki Mszę św., więc my również dziękujemy za najpiękniejszy dar modlitwy. 🌸🌸🌸🌸🌸

W kwietniu z kolei ujawniły się dwie kolejne Margarteki. Z okazji imienin wręczyliśmy je ks. Wojciechowi. To jego pierwsze Margartki w naszej parafii. Ks. Wojciechowi dziękujemy za życzliwość, uśmiech, za posługę pośród nas. Niech Pan Bóg błogosławi.

Apostolat Modlitwy” Margaretka” to niezwykle potrzebne w naszych czasach dzieło modlitwy za kapłanów. Jego istotą jest codzienna modlitwa za konkretnego kapłana. Gorąco zapraszamy wszystkim, którym bliskie sercu są sprawy naszej wiary i kościoła do wstąpienia w szeregi parafialnego Apostolatu Modlitwy za kapłanów “Margaretki”. Członków Apostolatu zachęcamy natomiast do uczestnictwa w każdy pierwszy czwartek miesiąca w adoracji i modlitwie za powołanych i o nowe powołania. “Takich mamy kapłanów jakich sobie wymodlimy” – św Jan Maria Vianney /J.M/