SIERPNIOWA FATIMA

Nie ma że wakacje! Oddani Maryi dbają, by Nabożeństwa Fatimskie odbywały się co miesiąc i by były piękne! W sierpniu zawsze frekwencja mniejsza, wielu z nas na wakacjach, ale dziękujemy tym, którzy przyszli i modlili się z nami. Dziękujemy naszym etatowym pastuszkom, ale też tym z zastępstwa:). 13 sierpnia główne roli obstawili Oliwia, Julia i Gabryś. Nie jest łatwo skupić się długo w kościele, ale nasze pastuszki dają radę! Super radzą sobie tez nasze marianki, choć w sierpniu dotarło ich niewiele. Dziękujemy wszystkim śpiewającym na chórze z panem organistą Bartoszem i naszą Krysią na czele – to połączone siły Smolec Cantans i Miriam’s Slaves. Dziękujemy służbie liturgicznej i rodzicom dzieciaków, bo przecież to oni w pierwszej kolejności wychowują je do służby w kościele. /ENF/

Wakacyjne Margarteki

“Margaretki są małymi promykami, jednak ich modlitwa może rozpalić cały kościół.”
Louise Ward

Za nami drugie w historii wspólnoty Apostalatu Margaretki spotkanie członków, który w naszej parafii działa już ok. 4 lat. Z uwagi na okres wakacyjny spotkanie odbyło się w mniejszym gronie było jednak potrzebne.
Poruszaliśmy różne tematy naszej działalności m.in. prowadzenia adoracji w pierwsze czwartki miesiąca, zaplanowaliśmy udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka w październiku do Krakowa – Łagiewnik.

Rozmawialiśmy również o funkcjonowaniu “margaretki” w sytuacji śmierci kapłana. Warto wiedzieć, że wraz ze śmiercią kapłana, “margaretka” się rozpada. Według Louise Ward jest podobnie jak w przyrodzie, gdy znika serce kwiatu, płatki spadają na ziemię i nie
ma już margaretki. Jeśli ktoś pragnie się w tym przypadku dalej modlić, czyni to na zasadzie dobrowolności, a nie obowiązku.

Każdy kapłan w parafii powinien mieć przynajmniej jedną “margaretkę”. W pierwszej kolejności należy bowiem otoczyć modlitwą księży, których Pan Bóg postawił na naszej drodze, może to być modlitwa na całe życie lub na określony czas.

A teraz torchę statystki. W naszej Parafii powstało już 10 margaretek w których
modli się w sumie 70 osób z czego 34 osoby modlą się w jednej “margaretce”, a 36
osób w kilku.

Zapraszam do włączania się w tę formę modlitwy za kapłanów – Joanna Młyńczyk.

Majówka ze świętym Józefem

1 maja 2022 roku, po odprawieniu 33 dni rekolekcji, kolejne 4 osoby w naszej parafii zawierzyły swoje życie św. Józefowi. Uroczyście, podczas Mszy Świętej odczytały i podpisały akty zawierzenia, które przyjął od nich ksiądz proboszcz.

Piękna uroczystość znalazła swoją kontynuację w salce parafialnej. Zawierzonym z serca gratulujemy i życzymy, by św. Józef był zawsze blisko i opiekował się swoimi duchowymi dziećmi, tak jak opiekował się małym Jezusem.