ODDANI MARYI O MODLITWIE

Październikowe (28.10) spotkanie Oddanych Maryi upłynęło pod hasłem modlitwy, jak się modlić, czego unikać, co nam modlitwę utrudnia, a co może ja wspierać…  o tym wszystkim opowiedział nam Darek. Weekend wyjazdowy (Wszystkich Świętych) widać było nieco we frekwencji, nie odwołujemy jednak spotkań, bo terminy salki ustalone są od dawna i trzymamy się grafiku, nawet jeśli wielu nie może przyjść. Zawsze można dopowiedzieć nieco na małych grupach, a pierwsza, sobotnia, odbyła się prawie w komplecie!

Kolejne spotkanie Oddanych Maryi będzie mocno wymagające, trzeba będzie wspiąć się wysoko we francuskie góry… aż do samego Lourdes…, ale u nas w ciepełku i na wygodnych krzesełkach. Zapraszamy!

KLUB KSIĄŻKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W SANTIAGO DE COMPOSTELA

Klub Książki Chrześcijańskiej Siloe Smolec udał się 14 października w wirtualną podróż do Santiago de Compostela, wirtualną, gdyż ze slajdami Jakuba. Dziękujemy wszystkim obecnym na tym spotkaniu z naszym lokalnym podróżnikiem – pielgrzymem.  Ogrom kilometrów, w deszczu i upały, z niespodziankami po drodze – zarówno tymi miłymi, jak napotkane polskie grupy, jak i tymi, których byśmy chcieli uniknąć – choćby awarie motoru. Przeżycie, które bije na głowę każde wakacje i każdą wycieczkę! Wspomnienia, ale też i doznania duchowe… i znaczek Siloe w każdym ważnym miejscu! A Jakub ma zaledwie 11 lat, za to ma super wujka Sebastiana, który postanowił marzenie chłopca wcielić w życie. I się udało!

Jakubie, szerokiej drogi i opieki Anioła Stróża na kolejną wyprawę! Niech św. Jakub prowadzi Cię do zbawienia!

 

FATIMA “NA CMENTARZU”

Z uwagi na remont naszej świątyni wrześniowe i październikowe nabożeństwa fatimskie odbyły się w kaplicy nowego cmentarza. To nie to samo, bo bez procesji, no i dla niektórych okazało się za daleko, ale i tak ogromnie się cieszymy, że mogliśmy się spotkać na modlitwie. Były nasze pastuszki, były też i niektóre Marianki, a kolejne takie wydarzenie dopiero za pół roku! Dziękujemy wszystkim, którzy od maja opiekowali się figurą Matki Bożej (głównie ojcowie ministranci), dziękujemy Pastuszkom, Mariankom (i ich opiekunkom: Ani Ciesielskiej i Edycie Berghauzen), “niebieskim” ministrantom, pani Emilii Włoch za piękne kwiaty, samozwańczej scholi pod wodzą Krysi Woszczyk, służbie liturgicznej i oczywiście naszym kapłanom!

Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii organizuje Diakonia Liturgiczna Oddanych Maryi pod przewodnictwem Ani Ciesielskiej. Dziękujemy!

Do zobaczenia w maju 2023!

MARGAERTKI W KRAKOWSKICH ŁAGIEWNIKACH

W sobotę 8 października 2022r.  nasze margaretki udały się z ks. proboszczem Jarosławem Witoszyńskim na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Krakowa – Łagiewnik. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy w Sanktuarium Jana Pawła II gdzie przywitał nas ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Wspominał o św. Janie Pawle II i jego miłości do tego miejsca. ale też o jego umiłowaniu adoracji. Pomodliliśmy się wspólnie Litanią do św. Jana Pawła II i ruszyliśmy wszyscy z procesją różańcową w stronę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, rozważając Tajemnice Światła. Po dotarciu na miejsce mogliśmy wysłuchać świadectwa założycielki Apostolatu Margaretka, Pani Louise Ward, która w swoich słowach zwróciła się również do kapłanów:

“Chciałabym powiedzieć Wam, jak bardzo w Was wierzymy, jak bardzo Wam ufamy i jak bardzo Was szanujemy i cenimy sobie Waszą pracę i posługę. …. A my zawsze myślimy, że Wy jesteście zawsze do naszej dyspozycji, a który z Was kapłanów, kiedykolwiek nie wątpił w skuteczność swojej pracy, swojej posługi? Który zadawał sobie pytanie, czy rzeczywiście zrobił to, co było w jego mocy? Czy nie wątpił w ogóle w siebie samego? Wobec takich pytań są pułapki, jest pokusa, żeby zostawić, opuścić… Często księża sami nie doceniają wielkości swojej posługi, a pomagają tak wielu ludziom. Kiedy przychodzi Wam zniechęcenie to wtedy przypomnijcie sobie to pytanie Jezusa skierowane do Piotra -Piotrze czy mnie miłujesz? Chrystus daje Wam, taką władzę, której nie ma żaden król, żaden władca na tym świecie żeby móc go czynić Zmartwychwstałym w czasie Eucharystii i przebaczać nasze grzechy. Wierzcie mi, Wasze powołanie jest piękne.”

Po świadectwie uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem J.E. Bp Jana Zająca, który w czasie homilii zwrócił się do wszystkich modlących się za kapłanów. … To Wy, Drodzy siostry i bracia wspólnoty Margaretka, bierzecie w duchową adopcję kapłanów, w modlitwie. Wasza modlitwa jest dla Waszego kapłana znakiem Waszej miłości. Wasza miłość wytrwania w modlitwie wielu kapłanów umocniła, podniosła z upadku, pomogła wypełnić Boże plany i trudności ludzkiej słabości.” Swoja Homilię zakończył słowami “Jezu Ufam Tobie, Matko prowadź, św. Faustyno, św. Janie Pawle II wspierajcie nas.”

Na koniec Eucharystii grupa uczestników wręczyła J.E Bp Janowi Zającowi margaretkę, składając uroczyście przyrzeczenie AM przed Najświętszym Sakramentem. Podziękowania i piękne kwiaty otrzymała również Pani Louise Ward.
Po skończonej Eucharystii udaliśmy się na obiad i w drogę powrotną do domu.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PARAFIALNEGO APOSTOLATU!