Błogosławionego Nowego Roku 2019!!!

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem».

Drodzy Członkowie i Sympatycy Klubu Książki Chrześcijańskiej Siloe!

Życząc Wam wszystkim wiele radości i pokoju na ten Nowy Rok pragniemy podziękować za to, że byliście z nami w 2018 roku, za wszystko, co udało nam się razem przeprowadzić dla dobra naszej lokalnej wspólnoty parafialnej. Przez te dwa prawie lata naszej działalności wpisaliśmy się już na dobre w panoramę smoleckich wspólnot parafialnych, miło więc nam było usłyszeć również o naszym Klubie w czasie wczorajszego sprawozdania księdza Proboszcza:)
A przy okazji podzielimy się z Wami danymi liczbowymi, na które 31 grudnia zawsze niecierpliwie czekamy:). Jak usłyszeliśmy, w minionym roku naszą wspólnotę parafialną zasiliło 101 nowo ochrzczonych, przy liczbie 28 pogrzebów, z czego wynika, że jako parafia młodniejemy… 🙂 Skromnie wypadamy w statystykach zawartych sakramentów małżeństwa – był o ich u nas 7 (przy 14 zapowiedziach, bo część ślubów odbywa się poza naszą parafią). 146 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej, a 62 osoby do sakramentu bierzmowania.

A jak minął ten rok Siloe?
W marcu obchodziliśmy „roczek”, w kwietniu 2018 pisał o nas Gość Niedzielny, w czerwcu i w listopadzie gościliśmy ks. prof. Mariusza Rosika, w czasie wakacji udało się nam wspólnie z księdzem Proboszczem odświeżyć salkę parafialną, by we wrześniu wejść z przytupem w trzeci sezon kawiarenki parafialnej.

Jesienią ruszyliśmy z nowymi projektami :
Święty na każdy dzień” – projekt zyskał duże uznanie, ale brak rąk do pracy sprawia, że różnie to bywa z jego ciągłością;
Pierwsze soboty miesiąca” – zaangażowaliśmy się w różaniec o 8.30 i w adorację Najświętszego Sakramentu, która od października przeniesiona została na godziny poranne; na kolejne nabożenstwo zapraszamy już 5.01! Czekamy na Was od 8.30…
– powołaliśmy do życia małą wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi (filia sanktuarium na Siekierkach w Warszawie) i wraz z 20 osobową grupą weszliśmy w 33-dniowe rekolekcje, zakończone pięknym finałem w Jaszkotlu, gdzie w Godzinie Łaski 8 grudnia 14 osób z naszej grupy złożyło akty oddania Jezusowi przez Maryję, inni ponowili ten akt, jeszcze inni założyli szkaplerze…

Cały czas oczywiście funkcjonuje nasza kawiarenka Siloe, a przy niej takie akcje jak: „Anielska Niedziela”, „Dzień z Ojcem Pio” w roku rocznicowym tego świętego, „ Dzień Papieski i smoleckie kremówki”, czy „Święto Niepodległości”, zwyczajowo już z rogalami świętomarcińskimi, w tym roku w szczególnej oprawie patriotycznej ze wspólnym odśpiewaniem hymnu o godz. 12.00.

Nie można przy okazji podsumowań nie wspomnieć o bibliotece parafialnej, która liczy już sobie prawie 300 pozycji. Wasza ofiarność z miesięcy jesiennych pozwoliła nam w ostatnich dniach zaopatrzyć bibliotekę w regał i dwie witrynki, bo jak wiecie, już dawno nie mieścimy się na tych kilku półkach! Trzeba jeszcze te mebelki wypoziomować i przytwierdzić, ale to wszystko po kolei. Zabezpieczyliśmy miejsce na regale dla wszystkich wspólnot parafialnych, licząc, że pomożecie nam utrzymać to wspólne miejsce w należytym ładzie i porządku:)
Z ofiar zebranych w czasie akcji „Kremówki papieskie” zakupimy już wkrótce jakieś małe elementy doświetlenia salki, nad czym pracujemy –  najprawdopowdobniej pojawi się jakaś dodatkowa lampa w najciemniejszym narożniku sali. To wszystko jest możliwe dzięki Wam, ale przede wszystkim dzięki społecznej pracy naszych nielicznych członków i pań, które pieką ciasta na niedzielne biesiadowanie, za co z serca dziękujemy!

Na koniec to, co chcielibyśmy, by stanowiło istotę naszej działalności: comiesięczne spotkania z książką chrześcijańską. Coraz liczniejsza grupa miłośników literatury gromadzi się na wspólnych dyskusjach, co jest dla nas największą radością! Najbliższe spotkanie już 11 stycznia ok. 19.15 w salce parafialnej. Na styczniowe spotkanie zapraszamy w szczególny sposób osoby, które przechodziły z nami rekolekcje 33dni, planujemy bowiem poświęcić nieco czasu na posłuchanie waszych wrażeń z lektury „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, autorstwa św. Ludwika Grignon de Montfort, ale zachęcamy byście – jak zawsze – przynieśli też swoje ulubione pozycje, z naciskiem na książki o tematyce maryjnej. Spotkanie lutowe z kolei – z racji ferii zimowych – w czwarty a nie drugi piątek miesiąca, a dokładnie 22 lutego.

Za cały 2018 rok bardzo Wam dziękujemy i zapraszamy do zasilenia naszych szeregów – przy takim wachlarzu zadań, jakie realizujemy, każdy znajdzie miejsce dla siebie we wspólnej pracy na rzecz naszej parafii.

kartka z kalendarza pochodzi z profilu: zapiski z zielonego zeszytu