Marianki na Górze Świętej Anny

Ave Maryja!
W sobotę 24 września, grupa Marianek z naszej parafii rozpoczęła swój kolejny rok formacji w duchu Maryi wyjazdem na Górę Świętej Anny. Odbywała się tam coroczna pielgrzymka Dzieci Maryi diecezji opolskiej, gdyż na tamtych terenach takie grupy tworzą się praktycznie w każdej parafii. U nas na razie tak nie ma, więc pojechałyśmy “pooglądać” z bliska, jak to wygląda. Nasze Marianki miały więc okazję spotkać inne Dzieci Maryi i to w naprawdę dużej ilości. Cała bazylika św. Anny, w której odbywała się Eucharystia z udziałem biskupa, wypełniona była dziewczynkami w niebieskich pelerynkach, a po obu stronach ołtarza stały poczty sztandarowe z chorągwiami Maryi. Było bardzo uroczyście, a jednocześnie tak ujmująco prosto i radośnie, ponieważ w całej świątyni rozbrzmiewały dziewczęce głosy, a kazanie biskupa odnosiło się w prostych słowach do tematu przewodniego pielgrzymki, czyli “Amen – Niech się tak stanie”. Sądzę że i nasze dziewczynki zrozumiały sens tej homilii. Oprócz Mszy Świętej nasze Marianki wraz z dziewczynkami w swoim wieku z innych parafii, brały udział w spotkaniu z siostrą Dalmacją, po którym wróciły do nas szczęśliwe i obdarowane drobnymi upominkami za swoje zaangażowanie w te zajęcia.
Było też trochę czasu na spacer wokół sanktuarium, zakupy w kiosku z pamiątkami no i oczywiście obiad i kolację. Dziewczynki pięknie brały we wszystkim udział i cieszyły się z tego wyjazdu, tak przynajmniej opowiadały w drodze powrotnej w samochodzie. Zresztą ich zapytanie, kiedy będzie następny taki wyjazd, chyba najdobitniej pokazuje, że im się podobało i chcą więcej takich spotkań! 😀
Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ten wyjazd zorganizować, zwłaszcza Edycie Berghauzen, której serce i zaangażowanie było widoczne w każdej chwili naszej pielgrzymki! Bardzo pomocna była też obecność dwóch mam, Kasi i Romy, dziękujemy! ❤️
Niech babcia Jezusa, którą wczoraj odwiedziliśmy wyprasza potrzebne łaski naszym Mariankom! 🙏❤️
Chętne dziewczynki od 7 roku życia zapraszamy do kontaktu z Anią Ciesielską, która tak pięknie opisała te niesamowitą wyprawę. A za fotografie dziękujemy Kasi Liberskiej Kruszynie.

Przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi

W piątek 23.09 odbyło się comiesięczne spotkanie Oddanych Maryi Siloe Smolec. Tym razem tematem przewodnim było praktykowanie doskonałego nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny, czyli jak pisze św. Ludwik : życie przez Maryję, z Maryją , w Maryi i dla Maryi. Spora grupa członków wspólnoty nie zameldowała się z różnych przyczyn na pierwszym powakacyjnym spotkaniu, a i tak ledwo się zmieściliśmy w naszej małej plebanii – czas chyba zacząć myśleć o jej rozbudowie:)
Naszym czytelnikom przypominamy, że wspólnota Oddanych Maryi skupia osoby zawierzone Matce Najświętszej (lub rozważające takie zawierzenie), jest nas w grupie aktywnych członków 40 osób. Jako cała wspólnota spotykamy się raz w miesiącu, ale dla bardziej zaangażowanych oferujemy też inne możliwości służby na rzecz parafii i wspólnoty.
Wspólnota prowadzi trzy diakonie, ale także Marianki – formację dla dziewcząt od 7 roku życia oraz dla swoich członków Maryjną Szkołę Biblijną pod honorowym patronatem ks. prof. Waldemara Rakocego. Organizujemy Nabożeństwa Fatimskie i wraz Żywym Różańcem Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.
W osobnej grupie na messengerze, na dziś ok. 20 -osobowej, gromadzimy też osoby zawierzone, które nie chcą lub nie mogą regularnie funkcjonować w naszej wspólnocie, ale pragną pozostać w kontakcie, odnawiać z nami corocznie akt zawierzenia, otrzymywać informacje o ważniejszych wydarzeniach i spotkaniach. Może ukończyłeś 33-dniowe rekolekcje zawierzenia wg św. Ludwika i chciałbyś zupełnie niezobowiązująco do takiej grupy na messengerze przystąpić?
Jeśli chciałbyś dołączyć do wspólnoty Oddanych Maryi to prosimy o kontakt z Edytą Niemczynowską – Frąckiewicz. Z radością Cię powitamy w naszych progach!

 

Klub Książki Chrześcijańskiej rusza z nowym rokiem duszpasterskim!

9. września miało miejsce pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Książki Chrześcijańskiej, dedykowane ks. Grzegorzowi Pazdro, po którego wyprowadzce ze Smolca pozostało nieco dobrej lektury. Okazało się, że wszystkie ścieżki mogą prowadzić do Boga, nawet te rowerowe, może tam będzie droga do KS Grzegorza.

Wszystkim uczestnikom pierwszego powakacyjnego spotkania dziękujemy za miłe (wręcz wesołe) spotkanie i witamy serdecznie księdza Wojciecha, który zechciał nam dotrzymać towarzystwa, ugościł pyszną kawą i polecił dobrą lekturę!

Na kolejne spotkanie 14.10.2022. zapraszają: Szefowa Klubu Marzenka Płatek i prowadzący spotkania Sebastian Kotlarz.