REKOLEKCJE ZAWIERZENIA MARYI 2024

Drodzy Czytelnicy!
Już dziś zapraszamy was do wzięcia udziału w rekolekcjach Zawierzenia Maryi 2024. Prowadzimy je zgodnie z założeniami św. Ludwika de Montfort, który poprzez to 33-dniowe przygotowanie pragnie doprowadzić nas do nieustannego życia Doskonałym Nabożeństwem do Najświętszej Maryi Panny. Życie z zjednoczeniu z Nią jest możliwe! A zjednoczenie z Nią to zjednoczenie z Jej Synem – z całą Trójcą Świętą!
Masz lepszy pomysł na życie?
Oddanie się w niewolę miłości Jezusowi przez ręce Maryi powinno być aktem świadomym, stąd nabożeństwa, spotkania formacyjne, grupa dzielenia. Nie znajdziesz czasu teraz, to nie znajdziesz go również potem, by w swojej codzienności żyć zasadami tego nabożeństwa, bo to jest droga, którą idziesz sam, wspierany przez wspólnotę (jeśli tego zechcesz) i przez całe NIEBO, ale to droga codziennych indywidualnych ćwiczeń duchowych, gdzie wszystko jest w Twoich rękach.
Jeśli czujesz zaproszenie Maryi – nie wahaj się – nie ma znaczenia na jakim etapie rozwoju duchowego jesteś. Nie ma znaczenia, jak wielką masz wiedzę religijną, nie ma znaczenia twoje dotychczasowe zaangażowanie w życie Kościoła, ma znaczenie tylko Twoja decyzja i determinacja, by ten ponad miesiąc oddać Bogu, Ona wyciśnie z niego każdą minutę, na Bożą chwałę i dla Twojego zbawienia.

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Z radością informujemy, że wielu członków naszych wspólnot Siloe Smolec czynnie zaangażowało się w tegoroczny Orszak Trzech Króli! Cała Święta Rodzina i nasza lokalna Gwiazda to członkowie Oddanych Maryi – Roma, Piotr, Tymuś, Darek...  Ale przepięknie pokazały się też Marianki z zacnymi archaniołami Anią i Edytą. Trzej Królowie również przybyli z Oddanych Maryi: Stefan, Wojtek, Aleksander… gratulacje dla głównych bohaterów tego wydarzenia, bez których nie byłoby orszaku!

Wielu z naszych było też członkami poszczególnych orszaków królewskich, angażowało się w różne  – może mniej widoczne  posługi – jak Marzenka, która mocno wspierała organizację, ale i zadbała i poczęstunek dla występujących w poszczególnych scenkach.

Ale tego wszystkiego by nie było, gdyby nie nasza nieoceniona Krysia Woszczyk – zawierzona Maryi, zawierzona św. Józefowi,  regularnie uczestnicząca w formacji obu tych wspólnot – nie ma się więc co dziwić, że Duch Święty tak pięknie ją prowadzi!  Za cały poświęcony czas, zaangażowanie, prowadzenie – DZIĘKUJEMY! Tobie i całej Twojej licznej ekipie z różnych grup parafialnych, ze Szkoły Podstawowej, Drużyny Harcerskiej, Straży Pożarnej itp., itd….

Do zobaczenia za rok!