Ruszamy z nowym rokiem szkolnym!

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Siloe Smolec!

Weszliśmy już w nowy rok szkolny i choć do szkoły już nie chodzimy to jednak wrzesień jest dla wielu pewnym początkiem i taką granicą, od której warto zacząć coś nowego, a może i coś ulepszyć… Chcemy zaprosić Was do spędzenia tego roku z nami, a propozycji mamy sporo, wierzymy więc, że każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że zaczniemy z przytupem, bo już 8 września zapraszamy na  Pierwszy Dzień Otwarty SILOE SMOLEC!!! No może nie dzień, a dwie godzinki, ale ładnie zabrzmiało:). Termin nie jest przypadkowy, bo przypomnijmy, że to nasze parafialne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – stąd przenosimy spotkanie z książką ze zwyczajowego piątku na niedzielę i czekamy na wszystkich chętnych w kawiarence o godz. 11.00. Będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu literackim (temat wrześniowy: „Objawienia Maryjne”), posłuchać o ciekawych książkach, o Niewolnikach Maryi, zapisać się do biblioteki parafialnej, spróbować pysznych wypieków kawiarenkowych… jednym słowem zobaczyć, co robi na co dzień Siloe Smolec. Kończymy 12.45, by można było wziąć udział w mszy świętej odpustowej o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy z nami jeszcze nie mieli okazji się spotkać!

Niech Odpust Parafialny będzie świętem nas wszystkich, niech będzie to też okazja do wynagrodzenia Niepokalanej za wszelkie zło, jakiego doświadcza od swoich duchowych dzieci. W tym dniu będziemy Was zachęcać do przyjęcia szkaplerza. Pragniemy umożliwić Wam to na mszach świętej o godz. 8.00 i 13.00.

A co w ciągu roku?

  1. Pierwszego września ruszył piąty sezon kawiarenki Siloe. Marzenka (i nie tylko) czekać będzie na was w każdą niedzielę do 8 grudnia włącznie, w godzinach 11.00 – 13.00 – bo jak pewnie już wiecie, zmienia się nam nieznacznie grafik mszy świętych- potem mamy przerwę adwentowo – świąteczną.
  2. Przy kawiarence (w terminach jej otwarcia) działać będzie mini-księgarnia, a w ostatnią niedzielę miesiąca również biblioteka parafialna. Biblioteka będzie otwarta też przed każdym spotkaniem literackim Siloe.
  3. Spotkania literackie – czyli spotkania z książką chrześcijańską – odbywać się będą w tym roku w następujących terminach:

8 września (dlaczego w  niedzielę to na wstępie już pisaliśmy) w godz. 11.00 – 12.45

25 października godz. 19.15 – z udziałem gościa specjalnego  – ks. prof. Mariusza Rosika

8 listopada godz. 19.15

W grudniu spotkania nie będzie

  1. Od 4 września ruszyliśmy z kolejną edycją rekolekcji „Oddani Maryi” – z finałem na Matki Bożej Różańcowej  – Mamy kilkunastu uczestników, kolejna edycja najprawdopodobniej w lutym – szczegóły rekolekcji na http://www.siloesmolec.pl/?p=418 
  2. Konsekwentnie, we współpracy z Różami Różańcowymi, zapraszamy do udziału w nabożeństwach Pierwszych Sobót Miesiąca. Zaczynamy 8.30 różańcem, o 9.00 bierzemy udział we mszy świętej, a po niej 15 minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu – wszystko zgodnie życzeniem Matki Bożej.
  3. Oczywiście będzie na pewno trochę akcji spontanicznych, działają cały czas „Margaretki”, na których rozwój liczymy, chcielibyśmy Wam przypominać o wielkich obietnicach Niepokalanej, stąd już dziś myślimy o grudniowej Godzinie Łaski, ale o wszystkim dowiedzie się z naszego profilu czy z ogłoszeń parafialnych.

ZAPRASZAMY!!!!!!!