Margaretki działają!

W Wielki Czwartek 18 kwietnia nasi trzej kapłani otrzymali w prezencie Margarteki – dar dożywotniej modlitwy.

W imieniu parafian życzenia złożyła Joanna Młyńczyk, która była pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i wraz z Siloe Smolec ogarnęła wszystkie trzy Margarteki od strony organizacyjnej. Dziękujemy też za przygotowanie pięknych pamiątek z tej uroczystości.  A życzenia? Też były piękne!

“W Wielki Czwartek, kiedy świętujemy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za obecność wśród nas. Za każdą Eucharystię, kazanie, Sakramenty Święte, modlitwę – z całego serca dziękujemy.
Jesteśmy wdzięczni za serdeczność, uśmiech, wszelką pomoc, życzliwość i poświęcony czas.
Życzymy Bożej miłości,aby towarzyszyła Wam w każdym dniu kapłańskiej posługi, wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny, dużo sił i cierpliwości w pokonywaniu przeszkód życiowych, ogromu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz wstawiennictwa Matki Bożej Wniebowziętej. Niechaj Jezus Chrystus, który Was wybrał, prowadzi po pięknej choć trudnej drodze powołania kapłańskiego.
Chcielibyśmy w tym dniu ofiarować Wam w prezencie Margaretki. Margaretki powstwały na przełomie października i listopada 2018r i od tamtej pory modlą się za swoich kapłanów.
W dniu dzisiejszym chcemy złożyć przyrzeczenie Apostolatu Margaretka przed Najświętszym Sakramentem.”

Do jednej “Margaretki” należy 7 osób, każda z tych osób w jednym stałym dniu tygodniu modli się za wybranego kapłana. Dziś te osoby złożyły uroczyście przyrzeczenie:
„Jako członek Apostolatu Margaretka, przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, uroczyście przyrzekam modlić się w intencji ks. (Waldemara, Alfonsa, Grzegorza), w wybranym dniu tygodnia do końca jego życia. Tak mi dopomóż Boże w Trójcy Jedyny, Maryjo Matko Kościoła i wszyscy święci. Amen”