Mariankowe “dziękujemy!”

12 listopada na Mszach Świętych nasze Marianki dziękowały za hojność parafian, która pozwoli im na zakup sztandaru. Jak już informowaliśmy, dziewczynki ciężko pracowały nad superprodukcją różańców, które następnie rozprowadziły wśród naszych parafian. Te różańce są wyjątkowe, bo wiele w nich dziecięcego serca, a przy okazji są naprawdę gustowne! Uzbierane ofiary pozwolą im już wkrótce cieszyć się upragnioną chorągwią. Widzieliśmy projekt – będzie piękna!

Fotograf uchwycił podziękowania drużyny Helenki, ale na innych mszach były równie serdeczne!

Święto Niepodległości w Kawiarence Siloe

 

U nas Święto Niepodległości obchodzone było z jednodniowym opóźnieniem, bo 12.11. Jak co roku, zajadaliśmy się smoleckimi rogalami, zdecydowanie lepszymi niż świętomarcińskie oryginały, no i przede wszystkim w doborowym towarzystwie.

W tym dniu również składaliśmy życzenia ks. Marcinowi (a dokładnie w imieniu nas wszystkich zrobili to na Mszy świętej o 11.30 przedstawicie Kręgu Domowego Kościoła) – śpiewy imieninowe zostawiliśmy jednak na mniej oficjalne obchody w Kawiarence Siloe.

Spotkanie formacyjne św. Józefa

W wigilię św. MARCINA (10.11) grupa modlitewna św. JÓZEFA, funkcjonująca w ramach Siloe Smolec, modliła się w intencji swojego opiekuna ks. Marcina. Oprócz życzeń i kwiatów było jeszcze coś wyjątkowego: roczna margaretka, czyli zobowiązanie do modlitwy w intencji kapłana.

Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w salce, by wspólnie się modlić, wysłuchać nauczania siostry Józefitki, s. Dobromiły, ale i też jutrzejszego solenizanta, ks. Marcina, który przygotował dla nas krótką konferencję – wprowadzenie do modlitwy.
Przypominamy, że Grupa św. Józefa spotyka się raz w miesiącu, w drugi piątek miesiąca, po wieczornej Mszy Świętej.

Objawienia Szkaplerza – Oddani Maryi na Górze Karmel

Październikowe spotkanie formacyjne Oddanych Maryi poświęcone było objawieniom szkaplerza. Ania Ciesielska przedstawiła nam pięknie historie tych objawień, ale też obietnice i zobowiązania związane z noszeniem szkaplerza karmelitańskiego. Wielu z nas go przyjęło, nie wszyscy mieliśmy jednak świadomość, co się z tym wiąże. Bez wątpienia to spotkanie  pozwoli nam w pełni zaangażować się w nasze zobowiązania, ale też pamiętać o Matce Bożej Szkaplerznej – nie tylko 16 lipca ale i przez poprzedzające to wspomnienie dziewięć dni nowenny.

Różaniec Józefowy

31 października zakończyliśmy Nabożeństwa Różańcowe.  W modlitwę różańcową włączyły się dwie wspólnoty naszej grupy: w każdy piątek Różaniec prowadzili Oddani Maryi, a konkretnie Diakonia Modlitewna tej wspólnoty i Marianki, o czym już pisaliśmy. W ostatni dzień 31.10 z kolei na Różańcu spotkali się zawierzeni św. Józefowi.