ZWIASTOWANIE 2024

Dla Oddanych Maryi Zwiastowanie to klucz do zrozumienia istoty naszego charyzmatu. w tym roku obchodziliśmy je wyjątkowo 8 kwietnia.
Bóg przyjął naszą naturę! Czy mógł bardziej okazać nam miłość? Czy mógł zniżyć się jeszcze bardziej?
Jej “fiat”, które staje się naszym “fiat” – niech mi się stanie! Bo Twoja wola, Panie, jest moim pragnieniem i moją radością!
Uroczystość Zwiastowania NMP dla Jej Niewolników z miłości to największe święto w roku! Było więc uroczyście i na bogato! I po raz pierwszy akt zawierzenia miał miejsce wcześniej, bo składaliśmy go w Wielkim Tygodniu.
Dziś też prawie 30 osób podjęło trud adopcji duchowej dziecka poczętego zagrożonego aborcją, poprowadzony przez Wspólnotę Różańca Rodziców za Dzieci.  W  tej grupie sporo było członków naszej wspólnoty! Aborcja to najczęstsza przyczyna śmierci dziś na świecie. Tyle mówimy o prawach człowieka! A tak niewiele nas, jako społeczeństwo, obchodzą prawa tych najmniejszych i najsłabszych.
A uratować choćby jedno życie znaczy więcej niż zawojować świat!

Była uroczysta Msza Święta – oprawę muzyczną zapewniła diakonia muzyczna Oddanych Maryi Miriam’s Slaves, z jak najlepszej strony pokazała się też Diakonia Liturgiczna, dary poniosły niezawodne Marianki... a potem było świętowanie – agapa przy suto zastawionych stołach i świadectwa… takie z rekolekcji, ale i takie dłuższe… nawet z wielu lat życia z Maryją:)… no i wspólnota wzbogaciła się w nową świecę – przywiezioną przez naszą członkinię Edytę Berghauzen prosto z Medjugorie .