BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA!

Urodziny naszego Pana i Zbawiciela. Wcielenie – fenomen, który nie ma sobie równych. Nasza ludzka natura dotknęła Trójjedynego Boga. Jeśli to choć trochę ogarnę umysłem, to cała reszta stanie się już oczywista…
Wszystkim członkom tak wielu wspólnot i grup zrzeszonych pod nazwą Siloe Smolec, naszym Sympatykom i Czytelnikom – tym wiernym od lat i tym okazjonalnie tu zaglądającym, tym modlącym się i śpiewającym w innych formacjach naszej parafii, ale przede wszystkim naszym kapłanom – ks. Jarosławowi, ks. Wojciechowi, ale wciąż też trochę “naszemu” ks. Grzegorzowi…, naszym organistom, wszystkim Parafianom i Gościom:
BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!!I i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
życzy
SILOE SMOLEC
Joanna, Marzena i Edyta
P.S. Zapraszamy na urodziny naszego Pana, nie na święta zimowe, nie na przerwę biznesową, ale na świętowanie pamiątki Jego urodzin! Dziś pasterki 22.00 i 24 00. Jutro Msze Święte jak w niedziele, bez Mszy o 8.00. Zaproszenia wysłane. Możesz zabrać osoby towarzyszące. Liczba miejsc na tej imprezie nieograniczona. Godny strój i prezent obowiązkowy – jeszcze zdążysz ubrać się w kilka dobrych słów i dobrych uczynków, by Twoje serce było w stanie rozpoznać Jubilata.
“Naród kroczący w ciemnościach
ujrzał światłość wielką;
nad mieszkańcami kraju mroków
światło zabłysło.
Pomnożyłeś radość,
zwiększyłeś wesele.
/…/
Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.
Wielkie będzie Jego panowanie
w pokoju bez granic.”

WIGILIA U ODDANYCH MARYI

W tym roku bez przeszkód mogliśmy we wspólnocie podzielić się opłatkiem. 9 grudnia spotkaliśmy się na uroczystej wigilijnej kolacji. Piękny czas życzeń, świątecznych potraw, rozmów i wspominek, bo były to również obchody trzech lat działania naszej wspólnoty.   Wielu co prawda złożyły wirusy, ale o  nich pamiętaliśmy w modlitwie… Kto mógł ten przybył poświętować nieco, choć to  Adwent był jeszcze w pełni.

Boże Narodzenie przynosi nadzieję i daje zawsze tyle wiary, że rzeczy niemożliwe, stają się możliwe. Przede wszystkim jednak pokazuje, jak jesteśmy sobie bliscy, że mimo różnic, idziemy tą sama drogą: do Jezusa przez Maryję, tę młoda dziewczynę z betlejemskiej stajenki.

OSIEM ZAPRZYSIĘŻONYCH MARIANEK!

We wspomnienie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik (27.11.22) przyrzeczenie pójścia do Boga drogą Maryi złożyło 8 dziewczynek, które od maja br. przygotowywały się na cotygodniowych spotkaniach do tego poważnego momentu. Piękna uroczystość, bo bardzo budujący jest  obraz dzieci przed ołtarzem, dzieci, które nie tylko przychodzą na niedzielną Mszę Świętą, ale chcą też dać z siebie więcej, zdobywać wiedzę na temat Pana Boga i Niepokalanej, chcą naśladować Jej cnoty i służyć naszej parafii.  Dzieci Maryi – bo tak brzmi oficjalna ogólnopolska nazwa wspólnoty przygotowały też i przedstawiły krótką historię Cudownego Medalika, a następnie złożyły przyrzeczenie i na znak przynależności do tej wspólnoty nałożyły niebieskie pelerynki. Ksiądz Proboszcz założył każdej z nich Cudowny Medalik na różowej wstążce. Kolor tutaj nie jest bez znaczenia – to rozpoznawalny znak stopnia w  formacji, życzymy więc naszym małym Mariankom kolejnych szarf na drodze Matki Bożej!  Pamiętajmy w naszych modlitwach o Basi, Agatce, Hani, Oliwce, Julii, Łucji, Helence i Amelii. Gratulujemy rodzicom i przede wszystkim animatorkom: Ani Ciesielskiej i Edycie Berghauzen.

Po Mszy świętej nasi parafianie zostali przez dziewczynki obdarowaniu pakiecikami z cudownymi medalikami wraz ze specjalną modlitwą. Czas najwyższy byśmy zaczęli korzystać z łask, jakimi Niepokalana chce nas obdarzać, bo jak mówiły w czasie przedstawienia Marianki, tak wiele z nich się marnuje!

Dzieci Maryi w naszej parafii funkcjonują jako Diakonia Oddanych Maryi Siloe Smolec, bowiem każda szanująca się organizacja powinna mieć swoją “młodzieżówkę”.  Z naszej jesteśmy bardzo dumni!

Zapraszamy dziewczynki od 8 lat do wejścia w szeregi tej wspólnoty. Spotkania odbywają się obecnie dwa razy w  miesiącu – w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godz. 10.00 – 11.15, a po spotkaniu dziewczynki wraz z animatorką uczestniczą we Mszy Świętej, z założenia uczestniczą aktywnie, może będą chciały, tak jak w dniu tej pięknej uroczystości, zaangażować się na stałe w składanie darów podczas liturgii? W końcu są nadzieją nie tylko naszej wspólnoty ale i parafii, i Kościoła!

Śladami Maryi cz. VI.- Objawienia w Lourdes

 

24 listopada Oddani Maryi zgromadzili się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym, tym razem w naszym projekcie pt. Śladami Maryi. Idziemy śladami objawień naszej Pani już dwa lata. W 2020 roku zaproponowaliśmy parafianom cykl nauczań na temat objawień w Fatimie – każdego trzynastego dnia od maja do października… i z tego zrodził się pomysł, by na Fatimie nie poprzestać. W październiku 2020 uruchomiliśmy więc cały cykl, w ramach którego miały miejsce już następujące spotkania:

  1. Wprowadzenie do objawień, Matka Boża Śnieżna (Różańcowa) i bitwa pod Lepanto
  2. Objawienia Cudownego Medalika przy Rue de Bac w Paryżu
  3. Objawienia maryjne pierwszych wieków chrześcijaństwa.
  4. Matka Boża Płacząca z Akita
  5. Objawienia w La Salette
  6. Matka Boża z Lourdes

W tym miesiącu o objawieniach w Lourdes mówił dla nas Jędrzej,  bardzo mu dziękujemy za przybliżenie istoty tych objawień  i przesłania dla nas, ludzi XXI wieku.

W tym roku kalendarzowym czeka nas jeszcze tylko spotkanie opłatkowe, cieszymy się, że z każdym miesiącem jest nas więcej – będzie dla kogo organizować rekolekcje zawierzenia w lutym!

22.11. obchodziliśmy też trzecią rocznicę powstania naszej wspólnoty Oddani Maryi Siloe Smolec.  Był więc i tort!

Bogu niech będą dzięki za trzy lata naszej formacji, modlitwy i tak wielu aktywności na rzecz parafii! Niech Maryja prowadzi, wskazuje drogę i pomaga nam wypełniać Boży zamiar wobec tej wspólnoty!