Fatima w Smolcu

13 maja w Smolcu miała miejsce pierwsza w historii naszej parafii procesja fatimska z figurką Matki Bożej, ze świecami i pastuszkami.  Ciąg dalszy Fatimy nastąpił… Warto mieć marzenia!

Więcej napisał o nas Gość Niedzielny: https://wroclaw.gosc.pl/doc/6857554.Jeszcze-niedawno-jak-odlegle-marzenie-a-dzis-to-piekna-historia?fbclid=IwAR39zu6NL0LtY7J13IN-1Im9fwU44QjNACnxNv3McNZjl8XtCyXA6CsTSk0

 

 

 

Kawiarenka Siloe znów zaprasza!

Trzeci lockdown za nami i otwieramy nasze podwoje na wszystkich złaknionych pysznego ciasta z naszej kawiarenki… o kawie nawet nie wspominamy – wszyscy wiedzą, że jest najlepsza:) Będziemy z wami do wakacji w każdą niedzielę w godzinach 11.00 – 13.30, zgodnie z warunkami, jakie narzucają nam urzędnicy – zaczynamy więc od ogródka. Cały tydzień niech pada, w niedziele ma być słonecznie!

 

 

W piątej edycji rekolekcji zawierzenia, której finał miał miejsce 25.03.2021, wystartowało ostatecznie (bo nawet w dniu rozpoczęcia jeszcze przystępowały do nas kolejne osoby) 41 osób, z czego: 14 kandydatów na Niewolników Maryi, a 27 odnawiających. Do mety dotarło 13 kandydatów i 24 Odnawiających. Wszystkim z serca gratulujemy decyzji i zapraszamy do naszej wspólnoty na comiesięczne spotkania w każdy czwarty piątek miesiąca.
Uroczystej Mszy Świętą w uroczystość Zwiastowania 25.03 przewodniczył o. Marcin Wirkowski, łańcuchy niewolnika zakładał Darek, a śpiewał Miriam’s Slaves. Był z nami również nasz Ksiądz Proboszcz Jarosław Witoszyński, który tę msze świętą odprawiał w czwarta rocznicę urodzin Siloe Smolec!  Rozwijamy się !:):)
Kolejne rekolekcje za rok!

REKOLEKCJE ZAWIERZENIA NABOŻEŃSTWO POKUTNE 22.03.2021

Nabożeństwu pokutnemu przewodniczył o. Marcin Wirkowski, paulin z Wrocławia. Bezpośrednio po nim uczestnicy rekolekcji mogli przystąpić do sakramentu pojednania, w czasie którego modlitwę prowadziła formacja Miriam’s Slaves. Ojciec Marcin przywiózł do nas książki dokładnie w temacie, czyli o pokajaniu, które można było nabyć po nabożeństwie. Nasz gość jest Niewolnikiem Maryi od czasu nowicjatu, ale w czasie wieczornej kolacji odkryliśmy też inne jego talenty, więc nie wykluczone, że pojawi się u nas również przy innej okazji:)

Maryja Pośredniczka Łask i spotkania środowe

Przez całe rekolekcje co środę spotykaliśmy się na wprowadzeniu do kolejnego etapu. 10 marca – oprócz wprowadzenia – mieliśmy również wykład Darka o Maryi Wszechpośredniczce. Było długo i zimo, ale temat konieczny, by móc zrozumieć, jakie miejsce zajmuje Maryja w historii zbawienia, by oddać jej należną cześć, ale z drugiej strony pamiętać, że celem naszych wszystkich działań i modlitw jest Bóg, a Maryja ma do Niego jedynie prowadzić.

REKOLEKCJE ZAWIERZENIA DROGA KRZYŻOWA 19.03.2021

Drogę Krzyżową, w ramach finału rekolekcji, poprowadził dla nas ks. Grzegorz Pazdro, rozważania przygotowaliśmy sami na podstawie objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Obrazami poszczególnych stacji, z pięknym podziałem na role, przeplatanymi pieśniami w wykonaniu Miriam’s Slaves, modliliśmy się w dużym skupieniu ponad godzinę. Wrażenie bezcenne…

REKOLEKCJE ZAWIERZENIA 2021

21 lutego rozpoczęliśmy rekolekcje 33 dni. Wielki dzień dla wspólnoty. W piątej edycji parafialnej wystartowało 41 osób, z czego 14 kandydatów na Niewolników Maryi, 24 odnawiających zawierzenie. Są w tym gronie nie tylko nasi parafianie, mamy rekolektantów z naszej gminy, z Wrocławia, Częstochowy, z Kępna, a nawet jedną osobę z Łomży:).

O 9.00 rano rozpoczęliśmy mszą świętą, by następnie wysłuchać wprowadzenia do rekolekcji, a na końcu spotkania odprawić wspólnie pierwszy dzień modlitw. Przed nami ponad miesiąc zmagań, czasem trudnych, ale z Niepokalaną u boku nie ma rzeczy niemożliwych!

spotkanie styczniowe Oddanych Maryi

22 stycznia miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie Oddanych Maryi. Temat spotkania to „Objawienia Maryjne pierwszych wieków chrześcijaństwa”. Zaczynając od objawienia w 40 r. n.e. w Saragossie dotarliśmy do VI wieku do Toledo. Kiedy dalsza część? Trudno powiedzieć, bo przed nami rekolekcje zawierzenia i temu tematowi też trzeba było poświecić kilka minut spotkania, a na pewno najbliższe dwa miesiące:). No i miło, że dzięki naszej nowej formacji muzycznej Miriam’s Slaves można zacząć i zakończyć spotkanie pieśnią:)