Zawierzenie św. Józefowi

Za nami uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym pięknym dniu pięciu parafian (w tym 3 panów) zakończyło 33 dniowe rekolekcje zawierzenia św. Józefowi i odmówiło uroczysty akt zawierzenia składając go po podpisaniu na ołtarzu i wręczając kwiat lilii Maryi przez ręce św. Józefa. Drodzy zawierzeni, oddaliście się w ręce naszego ojca duchowego, niech św. Józef przybliża Was do swojego syna. To dopiero początek Waszej drogi rozwoju duchowego ze św. Józefem. Owocem poświęcenia życia św. Józefowi ma być upodobanie się do tego świętego i doścignięcie go w cnotach. Mamy stawać się miłością, darem dla innych. Życzę wszystkim którzy dziś zawierzyli swoje życie św. Józefowi, aby rozwijali swoje życie duchowe niczym lilia złożona na ręce św. Józefa.
Po Mszy świętej odbyło się krótkie nabożeństwo na którym rozważaliśmy Św. Józefa jako przykładnego ojca. Po nim pomodliliśmy się Litanią do św. Józefa w intencji rodzin z naszej parafii. A o czym było rozważanie na nabożeństwie, krótkie streszczenie:
“Dziś zbyt wcześnie czynimy z dzieci dorosłych, nie pozwalamy im przeżywać wieku niewinności bez trudnych doświadczeń i cierpień. Dziś jesteśmy świadkami “wyparowania ojca”. Nie istnieje jednak doświadczenie wiary bez odkrycia ojca. W społeczeństwie bez ojców Ty, Józefie stajesz się wzorem ojcostwa w życiu ,w formacji i w wierze. Ty byłeś wzorowym ojcem rodziny, ponieważ realizowałeś w praktyce podstawowy obowiązek ojca wobec dzieci, jakim jest miłość do ich matki. Dziękujemy Ci, Józefie, że uczysz nas, iż ojciec powinien przede wszystkim być obecny. Kiedy brakuje ojca, kiedy jego obecność jest znikoma lub formalna, młodzi ludzie nie wiedzą, jak stawić czoło rzeczywistości, i nie potrafią wziąć na siebie odpowiedzialności w obliczu codziennych wyborów. Bez ojca życie zapełni się nieprzyjaciółmi. Brak doświadczenia synostwa jest podstawową przyczyną poczucia beznadziejności i rozprzestrzenia się przemocy. Ojcostwo polega też na wprowadzeniu w świat i jego problemy. Dla Ciebie, św. Józefie, sukcesem i radością była miłość do żony, wychowanie syna, opieką nad obojgiem, rzetelnie i z pasją wykonywana praca. Pomagaj nam tworzyć rodzinę: miejsce, w którym czujemy się przyjęci takimi, jacy jesteśmy, nie ze względu co wiemy, czy też na to co robimy. Rodzinę, w której tworzy się atmosferę, klimat, ale jednak zachowuje i strzeże życie.”
Św. Józefie, podporo rodzin módl się za nami.”
Źródło- ” Józef człowiek, który prowadzi do Boga”. /J.M/