NOWI NIEWOLNICY MARYI

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to wielkie święto Oddanych Maryi! Jak co roku kończymy w tym dniu 33 dniowe rekolekcje i jak co roku włączamy do grona oddanych Niepokalanej kolejne osoby. Radość wielka – w niebie i na ziemi! Na chwałę Boga Najwyższego!
Finał rekolekcji zawierzenia to też Nabożeństwo Pokutne (te odprawiliśmy we wtorek 21.03)  i Droga Krzyżowa (poprowadziliśmy ją dla wszystkich parafian w piątek 24.03 po Mszy Świętej wieczornej).  To piękny czas skupienia nad męką i śmiercią Pana Jezusa, nad naszą grzesznością – ostatni tydzień rekolekcji ma na celu poznanie Jezusa Chrystusa, a nie poznamy Go bez spojrzenia na Krzyż.

Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy w sobotę  (25.03)  Mszą Świętą, której oprawę muzyczną zapewniła diakonia muzyczna wspólnoty – Miriam’s Slaves. Modlitwę wiernych, dary, światło i Słowo Boże dla każdego roznosiły Marianki. Piękna oprawa liturgiczna to z kolei zasługa naszych kapłanów i diakonii liturgicznej, w której pracuje m.in. naszych czterech ojców ministrantów. O uroczystą oprawę momentu przyrzeczenia zadbała Rada Wspólnoty Oddanych Maryi. Nowi Niewolnicy Jezusa w Maryi uroczyście odczytali akt zawierzenia (wniesiony w procesji przez  Marianki) , podpisali (długopisem złożonym w darach Mszy Świętej) i złożyli na ołtarzu. Jak co roku przynieśliśmy naszej Pani białe róże i odśpiewaliśmy “Cały jestem Twój, Maryjo!”

A do grona Niewolników Maryi dołączyli : Milena, Aneta i Stefan, Sylwia i Paweł, Angelika i Olek, Renata, Kasia, Janek, Andrzej, Helena, Ilona, Ania, Ewa, Ania i  Łucja. Ogromne gratulacje za odwagę postawienia wszystkiego na Maryję! Za trud tych 33 dni, za ciężka pracę przestawienia swojego funkcjonowania na tory życia przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi.

Nowo zawierzeni otrzymali pamiątkowe akty i “pakiety startowe”, które mają wesprzeć ich drogę ku naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi.

A potem było wielkie świętowanie! Poczęstunek przy świadectwach i zakładanie łańcuchów – naszego znaku: symbolu kajdan niewoli, z których jesteśmy dumni jak z mało czego! Nasze Marianki w tym czasie przygotowały kolorową szatę dla Maryi, którą uroczyście nałożyły.
Nasza Patronka jest dla nas hojna. Wspólnota Oddanych Maryi Siloe Smolec liczy już 50 aktywnych członków! Dziś byli z nami też niektórzy członkowie grupy messengerowej sympatyków wspólnoty – jeśli jesteś zawierzony Matce Bożej zapraszamy Cię do naszej Wspólnoty, ale jeśli nie masz możliwości czy ochoty na wspólne spotkania to zapraszamy właśnie do tej zdalnej grupy – nie ma w niej spotkań, ale jest możliwość wspólnego odnawiania zawierzenia każdego roku, jest łączności z innymi zawierzonymi w parafii, możliwość okazyjnych spotkań, gdy Wspólnota przeprowadza specjalne akcje:)
Wspólnota obiektywizuje i wspiera nasz rozwój duchowy, motywuje do walki o każdy dzień, ale też do zdobywania wiedzy, bo nie można kochać kogoś, kogo się nie zna. Czymś niesamowitym jest, gdy przychodzisz na Mszę Świętą w dzień powszedni na 8.00 rano i widzisz same znajome twarze… a my tak mamy:) Eucharystia i Maryja – to dwa filary, na których budujemy “świątynię naszej duszy”, i do której nieustannie zapraszamy Ducha Świętego!
Jestem cały Twój i wszystko, co moje, jest Twoje. Przyjmuję Cię na własność. Daj mi Twoje serce, Maryjo.