Rekolekcje zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi 2023

25 lutego uroczyście rozpoczęliśmy rekolekcje zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi. Zasadniczo to już każdy z nas rozpoczął je 20.02, ale z uwagi na ferie zimowe spotkaliśmy się w szóstym z 33 dni naszych zmagań duchowych.

Wystartowało 60 osób, z czego 18 to kandydaci na duchowych niewolników Jezusa w Maryi, a pozostałe osoby to odnawiający swoje przyrzeczenie z ubiegłych lat. Siódma edycja rekolekcji w Smolcu jest największą z dotychczasowych, więc i rozmach musi być większy. Spotykają się małe grupy dzielenia, sprawnie funkcjonują codzienne zobowiązania (każdego dnia ktoś ofiarowuje Mszę Świętą, post i modlitwę w intencji wszystkich uczestników – a często jest to więcej niż jedna osoba, codzienne przyzywamy ochrony św. Michała Archanioła), dzielnie pracuje Rada Wspólnoty i poszczególne diakonie, bo przygotowanie uroczystości rozpoczęcia i nabożeństw finałowych to nie jest prosta sprawa:).

W ramach tegorocznych rekolekcji przeprowadziliśmy pierwsze w naszej krótkiej historii warsztaty maryjne: “Dogmaty maryjne w pigułce”! Udział w nich wzięło 45 osób, stąd wybaczcie, że was nie zaprosiliśmy (nie były ogłaszane). Z uwagi na pojemność naszej salki ograniczyliśmy się do uczestników rekolekcji.

Dziś jesteśmy już na finale. We wtorek 21.03 nabożeństwo pokutne (ok. 18.40), w piątek 24.03 prowadzimy Drogę Krzyżową (ok.18.40), a w sobotę rano zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 9.00. W czasie tej Mszy Świętej kilkanaście osób złoży akty zawierzenia, a ponad 40 je odnowi.

Kilka osób podjęło decyzję o dalszej formacji duchowej w naszej wspólnocie, więc na chwilę obecną jest nas już w Oddanych Maryi Siloe Smolec  równo 50 osób! Jak to policzyliśmy? No właśnie… jesteśmy nieformalną organizacją religijną, jak większość wspólnot parafialnych, nie mamy statusu stowarzyszenia, jednakże traktujemy przynależność do grupy poważnie, nie ma u nas “martwych dusz”, chcemy mieć wzajemne relacje, znać się i w ramach diakonii służyć naszej parafii i sobie nawzajem darami, jakie złożył w nas Duch Święty, te ukryte odkopujemy, o te potrzebne do dalszej pracy wspólnoty się usilnie modlimy. Zapraszamy do wspólnego kroczenia drogą Maryi, Jezus przyszedł przez Nią, by ostatecznie wziąć Ją do siebie… Idąc za Nią i z Nią, bez wątpienia odnajdziemy Jej Syna!

Tym, którzy nie chcą, bądź nie mogą z różnych przyczyn zadeklarować regularnego uczestnictwa w spotkaniach Wspólnoty, proponujemy łączność poprzez grupę messengerową sympatyków Wspólnoty. Ta grupa liczy obecnie ponad 20 osób, nie spotyka się, jest jedynie platformą informacyjną skupiajacą osoby zawierzone, korzystamy z niej, gdy mamy w parafii szczególnych gości, bądź świętujemy uroczystości maryjne, ale też proponujemy jej członkom wspólnotowe odnawianie aktu zawierzenia, który Niewolnicy Maryi powinni ponawiać co roku, po przejściu 33-dniowych rekolekcji.

Jeśli czujesz, że to może być Twoja droga… że ta duchowość jest ci bliska, napisz do nas! oddani.maryi.siloesmolec@gmail.com lub na messenger Siloe Smolec.