Anielska Niedziela w Kawiarence Siloe

3 października obchodziliśmy w kawiarence Siloe Anielską Niedzielę. Wreszcie… bo przez to wszystko, co dzieje się naokoło, nasza tradycja zaczęła wymierać.

W okolicy kościoła smoleckiego we wspomnienie Aniołów Stróżów pojawił się Anioł Stróż naszej parafii… i pozostał na czas otwarcia kawiarenki. Jak widać, zarówno ksiądz proboszcz, jak i ksiądz wikariusz, są w dobrych relacjach z Aniołem Stróżem parafii więc możemy czuć się bezpiecznie:). Gdyby tego było mało, to sprawdziliśmy, że dzieci smoleckie znają modlitwę do Anioła Stróża, starsi też, bo wejście do kawiarenki dziś było na hasło: Aniele Boży Stróżu mój” – odzew: “Ty zawsze przy mnie stój” – i wszyscy jakoś weszli:). “Przy ladzie” dwoiły się i troiły Kasia z Małgosią oraz asystentka Anioła Stróża – Oliwia vel Łucja:)

Dziś gośćmi parafii były też siostry Józefitki z Polanicy Zdroju. Siostry prowadzą Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy ul. Kościelnej 2. Mają pod swoją opieką dzieci od lat 3 (prowadzą bowiem też przedszkole) do lat dwudziestu kilku. Dzieci te mieszkają w prowadzonym przez nie internacie, uczą się i tworzą wielką rodzinę. Siostry swoją “wiedzą i wsparciem w zakresie edukacji, opieki i terapii służą dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym”. Bardzo trudna praca, ale jakże potrzebna dziś, w świecie, w którym dzieci te są odrzucane już u początków swojego życia (tu przeczytasz więcej o ośrodku: https://osrodekpolanica.pl/, możesz też wesprzeć siostry poprzez Fundację Szansa, szczegóły na załączonej ulotce – szukaj pośród zdjęć).
A skąd w ogóle pomysł, by siostry zawitały do Smolca? Od jakiegoś czasu mocno współpracują z naszą smolecką grupą charytatywną. Część odzieży i zabawek, które nasi parafianie dostarczają do punktu grupy charytatywnej przy ul. Głównej, trafia właśnie do Polanicy, ale mamy też za sobą akcję, z której fundusz przeznaczony był właśnie na ich potrzeby (ofiary z bukietów z Wniebowzięcia NMP). Niesamowite było poznać siostry osobiście, już wymieniliśmy się telefonami i teraz dopiero rozkręcimy naszą współpracę!:):) :). Dziękujemy Ani Baczewskiej i Ewie Kłos, które do sióstr dotarły, ten kontakt nawiązały i pięknie podtrzymują. W parafii gościły też – dzięki uprzejmości parafii Jaszkotle –  relikwie, w tym patrona naszej grupy charytatywnej św. Franciszka z Asyżu…

Dziś powiększył się też nasz zbiór magnesów z sanktuariów maryjnych. Dziękujemy Magdalenie i Ewie za pamiątkę z meteorów greckich, a Ani i Tomkowi za Matkę Bożą Łaskawą ze Lwowa. Podziwiajcie nasz zbiór!