Zawierzenie

8 września 2021 roku uroczyście zawierzyliśmy naszą parafię Maryi…

Kochani! Dziękujemy Wam, że byliście dziś z nami! Że dla wielu naszych parafian ta uroczystość była jednak Wydarzeniem! Dziękujemy członkom wspólnoty Oddani Maryi, których wyraźnie było widać i słychać – z mocą! Nazwiska sobie darujemy, bo we wspólnocie wiedzą dokładnie, kto i ile z siebie dał, by dziś było tak pięknie:)
Dziękujemy członkom chóru Smolec Cantans – śpiew chóralny nadaje każdej uroczystości tyle powagi, że wszyscy stajemy niechcący na baczność:), a przecież kilkoro członków z tej formacji muzycznej buduje też wspólnotę Oddanych Maryi, więc połączyli siły z Miriam’s Slaves, co chyba dobrze rokuje na przyszłość:). Szczególne podziękowania kierujemy do naszego organisty, Bartosz Więckowski – super, że możemy na Ciebie liczyć! Dziękujemy za zrozumienie, sprawną komunikację i Twoje zaangażowanie!
Wiemy, ile zadań realizowała ostatnio Służba Liturgiczna Ołtarza, tym bardziej dziękujemy, że byliście – Wasza posługa jest bezcenna!
Dziękujemy panom, którzy rano składali rusztowania, by wieczorem ponownie je rozkładać w innym miejscu.
Dziękujemy diakonii liturgicznej wspólnoty Oddani Maryi – pięknie, że mogliśmy wraz z darami ołtarza zanieść nasze zobowiązania na ołtarz Chrystusa – a trochę się ich uzbierało- piękny prezent urodzinowy dla naszej Matki!
Nasza Pani obchodziła  urodziny, a nasz Wikariusz imieniny – życzenia w imieniu parafian złożyli przedstawiciele chóru Smolec Cantans. Odpust to też godna okazja, by uroczyste przyrzeczenie codziennej modlitwy złożyły dwie kolejne “Margaretki” – jedną otrzymał ksiądz Proboszcz, a drugą ksiądz Grzegorz. To już szósta i siódma “Margaretka” w naszej parafii! Modliły się już od czerwca, ale “w konspiracji”, 8 września ujawniły się swoim “podopiecznym”. Nie sądzicie, że właśnie dlatego mamy tak wspaniałą parafię, że modlimy się za naszych kapłanów?
Obudziliśmy się kolejnego ranka szczęśliwsi, bo rękach naszej Pani jesteśmy bezpieczni, z nią góry możemy przenosić! I przenosimy! Ale to też zadanie. Jak usłyszeliśmy: “Wypełniając wolę naszego Pana i Zbawiciela pragniemy, byś Maryjo była bardziej znana i miłowana, by Twoje wezwanie do nawrócenia i pokuty poznał i wypełnił świat. I temu zadaniu chcemy oddać nasze serca i nasze ręce. “
Chcesz poznać lepiej Panią z naszego ołtarza i wielu innych ołtarzy świata? Chcesz uczyć się ją bardziej kochać i wypełniać Jej wezwanie? Zastanawiałeś się kiedyś, czy może być częścią Wspólnoty Oddani Maryi i razem z nami pracować na większą chwałę Pana Boga w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Smolcu? Jeśli tak to zapraszamy!
a o naszym zawierzeniu było głośno w archidiecezji:

https://wroclaw.gosc.pl/doc/7091472.W-Smolcu-oddali-sie-w-niewole-Maryi-tak-jak-ich-poprzednicy-Po?fbclid=IwAR0ApbYEPQyFkv7UaQJvYsDDzfa5myav4cbYeTcMBrfjZM_oE34jM2dV7nE