NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE 2023


Nabożeństwa Fatimskie 2023 za nami. Wczoraj spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku, by wraz z figurą Matki Bożej Różańcowej przejść w uroczystej procesji wokół naszego kościoła. W październiku jest o tyle pięknie, że procesja wychodzi już po zmroku i zapalone świece naprawdę oświetlają drogę Maryi.

O tym, że to podsumowanie roku przypominała 13.10 już w wejściu galeria zdjęć, przygotowana przez Anię Ciesielską.  Warto więc dziś podziękować wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło przez ostatnich sześć miesięcy.
Drogie Pastuszki: Basiu, Agatko, Szymku – piękna rola za wami, ufamy, że nie tylko aktorska, ale i duchowa. Niech Matka Boża Was prowadzi do Pana Jezusa, niech ten czas pozostanie na zawsze w waszych sercach, wsłuchujcie się w głos Maryi, bo Ona mówi do każdego, nie tylko do pastuszków z Fatimy. Dziękujemy za Wasz trud i obowiązkowość, ale dziękujemy też waszym rodzicom, którzy swoje plany zechcieli podporządkować tym nabożeństwom, które wypadały w tak różne dni tygodnia.
Dziękujemy cudnym Mariankom za oświetlanie drogi Matce Bożej, Waszą obecność i modlitwę. To ważna służba, wymagająca, ale jakże potrzebna!
Dziękujemy Ani Ciesielskiej i Edycie Berghauzen za ogarnianie pastuszków i Marianek. Pomocą w tym służyła tu też dzielnie Kasia Liberska – Kruszyna.
Dziękujemy Diakonii Liturgicznej Oddanych Maryi , pod kierownictwem Piotra Cekały, za przygotowywanie co miesiąc figury Matki Bożej, procesje i porządkowanie prezbiterium po nabożeństwie. Dziękujemy tym członkom Służby Liturgicznej Ołtarza, którzy ich w tym dziele wspierali.
Dziękujemy Diakonii Modlitewnej Oddanych Maryi, pod przewodnictwem Edyty Berghauzen, za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszej modlitwy różańcowej. Pani Różańcowa otrzymała naręcze czerwonych róż, a tak wielu mogło dziś osobiście poprowadzić choć fragment tej modlitwy, o którą Maryja nieustannie prosi.
Dziękujemy p. Emilii Włoch, naszej członkini, za każdy wieniec z kwiatów, którymi ozdabiała figurę Matki Bożej, niestrudzenie każdego trzynastego dnia miesiąca.
Dziękujemy naszym organistom i “Scholi Fatimskiej“, pod wodzą Krysi Woszczyk. Nigdy nie brakowało pięknego śpiewu. A swoją nazwę te połączone siły różnych formacji muzycznych zawdzięczają księdzu proboszczowi… i taka już zostanie:)
I na koniec dziękujemy naszym kapłanom, bo to od ich otwartości serca i zaangażowania zależy, ile pięknych rzeczy dzieje się w parafii.
Zapraszamy na 13 maja 2024! Ale pamiętajmy, że Nabożeństwa Fatimskie to tylko wspomnienie objawień i piękny hołd dla naszej pani. Jej prośbą ogromną jest inne nabożeństwo: Pierwsze Soboty Miesiąca. Dlatego do zobaczenia już za niecałe trzy tygodnie!
A teraz powspominajmy! Wybór zdjęć subiektywny, a czasem i przypadkowy…
maj 2023
czerwiec 2023

lipiec 2023

sierpień 2023

wrzesień 2023

październik 2023