Matka Boża Cierpliwie Słuchająca

21 sierpnia wielu członków naszej wspólnoty wyruszyło z księdzem proboszczem i sporą grupą parafian na pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej do Rokitna. Piękny czas modlitwy i przeżywania wspólnoty wykorzystaliśmy też na propagowanie kultu Niepokalanego Serca Maryi, była to bowiem wigilia wspomnienia Maryi Królowej – o tym w autokarze mówił Darek – i planowanego na 8 września odnowienia poświęcenia parafii smoleckiej Matce Bożej – do tego zachęcała Edyta. Poświęcenie to miało miejsce 8 grudnia 1965 roku na zakończenie obchodów millenium chrztu Polski.

Maryja Cierpliwie Słuchająca wsłuchiwała się w nasze prośby i podziękowania, ale ufamy , że też uczyła nas, jak cierpliwie słuchać głosu Pana Boga, jak rozpoznawać natchnienia Ducha Świętego, w końcu jest jego umiłowaną Oblubienicą.

W drodze powrotnej nawiedziliśmy piękny pocysterski klasztor w Gościkowicach – Paradyżu i figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. Księże Proboszczu, czekamy na kolejna wyprawę! A przy okazji formacja muzyczna Miriam’s Slaves zrobiła sobie pamiątkową fotografię.