MODLITWA ZA KAPŁANÓW

WSPÓLNA ADORACJA W PIERWSZE CZWARTKI MIESIĄCA
START 3.12.2020!
Ostatnio głośne było zawołanie jednego ze znanych w Internecie kapłanów, że nienawidzi Kościoła. Smutne to bardzo, ale bez wątpienia wielu dziś jest faktycznie zmęczonych Kościołem. Nie jest jednak sztuką powielać niechęć innych, cieszyć się, że w końcu wszystko się rozsypie… sztuką jest zrobić coś, by ten Kościół ratować. Publiczną propozycję złożył ks. Michał Chaciński, prowadzący kanał “Deus Vult”, którego bardzo szanujemy i cenimy. Oddajmy mu na chwilę głos:
„Kościół bardziej święty już nie będzie /…/jest święty świętością samego Jezusa i ludzi nie podzieliłbym na tych, którzy wierzą i tych którzy nie wierzą w Chrystusa, tylko na tych, którzy doświadczyli już Jego miłości, i na tych którzy jej nie doświadczyli. Ci którzy nie doświadczyli, zostaną z tym, że już nic się nie da uratować/…/ natomiast ten, który doświadczył miłości Pana Boga, potrafi naśladować Jezusa i niezależnie co się będzie działo w tym Kościele, to on się nie da złamać, dlatego, że on pokocha Kościół takim, jakim jest. /…/ My nie mamy innego Kościoła /…/ W tym Kościele mamy Jezusa Chrystusa, w tym Kościele mamy sakramenty, które dają życie /…/ i mamy ofiarę mszy świętej, mamy ofiarę doskonałą /…/ Skoro doświadczamy takiej bezradności Kościoła, wszyscy, skoro tak wiele osób odczuwa jakąś niechęć, wstręt, może nawet jakąś nienawiść do Kościoła/…/, skoro my nieraz, jako ludzie, nie wiemy co dalej, myślimy, że od nas nic nie zależy, że nic nie możemy zmienić, albo nieraz nie mamy pomysłu, co zrobić z tą sytuacją /…/ Uwaga:
– po pierwsze mamy pozostać w tym Kościele,
– po drugie mamy pokochać ten Kościół,
– po trzecie mamy walczyć o uczestnictwo we mszy świętej,
– po czwarte mamy walczyć o regularną spowiedź i przyjmowanie Komunii Świętej /…/
Ten, kto doświadczył miłości Pana Boga, dla niego jest to oczywiste, ten kto nie doświadczył, będzie znajdował wymówki za każdym razem /…/ Musimy uciekać się do Eucharystii i to jest ta propozycja. Skoro my nie mamy już pomysłu, co zrobić, oddajmy tę sprawę wreszcie Jezusowi Chrystusowi /…/ Wyobraźcie sobie, co by się stało, gdyby wszyscy, którzy wysłuchali tego odcinka /…/ zamówili mszę świętą za kapłanów ?/…/ Propozycja intencji jest następująca: o mądrość, świętość i odwagę dla kapłanów /…/, zobaczcie jaka to jest moc!”
Popieramy ks. Michała! My w Siloe już od jakiegoś czasu modlimy się za kapłanów – wielu z nas bierze udział w akcji duchowej adopcji „przydzielonego” kapłana czy diakona, która polega na codziennej krótkiej modlitwie za niego. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w naszej parafii odprawiane są msze święte w ich intencji i w intencji świętych powołań (szkoda, że przy tak niskiej frekwencji). Teraz zachęcamy i Was do włączenia się do tej akcji: przyjdź na modlitwę, zamów mszę świętą za kapłanów – to przecież nie musi być pierwszy czwartek miesiąca, ale tak jak Tobie pasuje, abyś mógł w niej uczestniczyć. Skoro tak bardzo wielu z nas jest niezadowolonych z jakości posługi tych, którzy dziś są kapłanami czy biskupami… to zróbmy coś, by było lepiej!
Od najbliższego czwartku (3.12. Pierwszy Czwartek Miesiąca) zapraszamy Was nie tylko na msze święte w intencji kapłanów, ale też na adorację Najświętszego Sakramentu, która w Pierwsze Czwartki jest obecna w naszej parafii od bardzo dawna, mimo małej liczby wiernych w Kościele w tym czasie.
W naszej parafii działają 4 „margaretki” – to siedmioosobowe zespoły, których członkowie zobowiązali się publicznie wspierać modlitwą wybranego kapłana – każda z osób zmawia jedną dziesiątkę różańca w wybranym dniu tygodnia. Nasi obecni trzej kapłani otrzymali od nas uroczyście takie „margaretki”, ma ją również ks. Waldemar, bo zmiana parafii przez kapłana nie zamyka tej inicjatywy modlitewnej. Margaretki działają pod kierownictwem Siloe Smolec, koordynuje je Joasia z „zarządu” Siloe. Mieliśmy przez ponad tydzień zamknięty kościół… odczuliśmy chyba trochę, jak może wyglądać przyszłość bez kapłanów. Jeśli ktoś właśnie poczuł wewnętrzne pragnienie, by modlić się we wspólnocie za kapłanów – zgłaszajcie się do Joasi!
Czwartkowe adoracje będą po części modlitwą w ciszy, po części będą prowadzone właśnie przez „margaretki”, tak aby wspólnie zanosić prośby za naszych, i nie tylko naszych, kapłanów, ale też, by był czas na osobiste spotkanie w ciszy z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. ZAPRASZAMY!