WYBORY W ODDANYCH MARYI

Drodzy Czytelnicy strony i fanpaga Siloe Smolec!
Jak zapewne wiecie, jedną z grup działających w ramach Siloe Smolec są Oddani Maryi (mamy w Siloe jeszcze Centrum Książki z biblioteką i kawiarenką Siloe, mamy Grupę Modlitewną św. Józefa i Apostolat Margaretka).
Oddani Maryi to wspólnota skupiająca osoby zawierzone Matce Najświętszej wg zasad św. Ludwika de Montfort. Wspólnota powstała 22 listopada 2019 r., by gromadzić wszystkie osoby które już wcześniej przeszły 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Maryi i pragnęły podążać dalej tą drogą, poznawać Niepokalaną, uczyć się Ją naśladować i służyć Jej w swojej codzienności.
Dziś jest nas ponad 40 osób – licząc tych uczęszczających regularnie na spotkania formacyjne i małe grupki, które też odbywają się raz w miesiącu. Członkowie Wspólnoty spotykają się bowiem też w małych grupach dzielenia, które animują: Ania Ciesielska, Gosia Osińska i Edyta Berghauzen.
Mamy też trzy diakonie we Wspólnocie:
1. Muzyczna (Miriam’s Slaves), którą od nowego roku szkolnego kierować będzie Angelika Budzyńska, a która prowadzi od strony muzycznej nasze rekolekcje, nabożeństwa, spotkania…
2. Liturgiczna – tę obserwujecie na Triduum Paschalnym, odpuście parafialnym, Nabożeństwach Fatimskich i za kilka dni pokażą się mocno w czasie uroczystości Bożego Ciała. Tej szefuje Piotr Cekała, przy wsparciu Ani Ciesielskiej.
3. Modlitewna – która modli się w intencjach wspólnoty, ale też powołana jest do prowadzenia spotkań modlitewnych czy nabożeństw – w tym roku prowadziła nasze rekolekcyjne Nabożeństwo Pokutne. Koordynatorem tej diakonii jest Edyta Berghauzen.
Animatorzy i koordynatorzy diakonii wraz z innymi odpowiedzialnymi tworzą Radę Wspólnoty, której przewodzi Lider Wspólnoty. Oprócz wymienionych wyżej osób: Gosi, Ani, Edyty, Angeliki i Piotra – w Radzie Wspólnoty uczestniczą też: Kasia Liberska – Kruszyna, Roma Cekała i Darek Frąckiewicz.
Wspólnota prowadzi też Grupę Dzieci Maryi – Marianki (Ania Ciesielska i Edyta Berghauzen) oraz Maryjną Szkołę Biblijną (Edyta i Dariusz Frąckiewiczowie) oraz organizuje wraz z Żywym Różańcem Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca (Franciszka Popiel i Kasia Bilewicz).
Za nami ostatnie spotkanie formacyjne w tym roku duszpasterskim (24.05), choć nie ostatnie wydarzenie, bo spotkamy się jeszcze na wyjazdowym Dniu Wspólnoty (8.06) i na Festynie Parafialnym (9.06). W piątek jednak – oprócz zwyczajowego nauczania formacyjnego – miała miejsce jeszcze jedna ważna okoliczność: wybory nowego Lidera wspólnoty.
Po prawie pięciu latach przyszedł czas, bym dalsze prowadzenie przekazała komuś innemu – wiele się na to złożyło czynników, moja rezygnacja podyktowana jest m.in. faktem, że częściowo zmieniłam już miejsce zamieszkania – coraz rzadziej jestem w Smolcu, nie we wszystkich wydarzeniach mogę uczestniczyć, a przewodniczenie wspólnocie wymaga pełnego zaangażowania i sercem, i ciałem😊… poza tym nowe spojrzenie też jest potrzebne raz na kilka lat w każdej grupie, nie tylko religijnej.
Decyzją członków Wspólnoty nowym Liderem Oddanych Maryi Siloe Smolec wybrana została Anna Ciesielska.
Ani z serca gratuluję i życzę dużo światła Ducha Świętego i nieustannego wsparcia Naszej Pani Maryi – Maryi Wspomożenia Wiernych (bo to patronka tych wyborów:). Pięknie się złożyło – charyzmat Wspólnoty opiera się na dwóch filarach: Maryja i Eucharystia… jak w wizji św. Jana Bosko, ale jakoś tak nie planowaliśmy tych wyborów na tak piękne wspomnienie – to właśnie od św. Jana Bosko – Wspomożenia Wiernych😊… tak wyszło z kalendarza…. Jak tu nie wierzyć, że to Ona powołała tę wspólnotę do istnienia i każdego dnia nią kieruje!
Ja dziękuję za możliwość współtworzenia tego pięknego dzieła Matki Bożej, i od września przekazuję stery Ani, pozostając jednak w Miriam’s Slaves i w prowadzeniu Maryjnej Szkoły Biblijnej. No i jeszcze wrześniowe rekolekcje Wspólnoty u Montfortanów w Częstochowie, które już zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy w marcu. To był piękny czas, budowania od podstaw dzieła, które ludzkie nie jest, bo ludzie są zbyt nieudolni i słabi, by tworzyć tak wielkie sprawy😊
Ave Maria!
odchodzący lider Oddanych Maryi Siloe Smolec
Edyta Niemczynowska – Frąckiewicz
Ps. A tu przeczytacie, jak to wszystko się zaczęło… https://www.siloesmolec.pl/?m=201912…
+8