SMOLECKIE MARGARETKI KOŃCZĄ 5 lat!

1 Października minęło 5 lat od powstania pierwszej Margaretki w naszej parafii. Nasz Apostolat obchodzi więc swoje 5 urodziny! W związku z tym zapraszamy dziś (poniedziałek 1.10) o godz.18.00 na Mszę św. dziękczynną w intencji członków apostolatu.

Troszkę statystyki: 1 października 2018 roku w naszej parafii zawiązała się pierwsza dożywotnia Margaretka, otrzymał ją ówczesny proboszcz ks. Waldemara Kontek. Miesiąc później powstała kolejna w intencji ks. wikariusza Grzegorza Pazdro, a następnie już świętej pamięci ks. Prałata Alfonsa Jurkiewicza.  To był początek, a potem już poleciało! Tak mocno i szybko, że  na dzień dzisiejszy w naszej parafii modli się 17 Margaretek : 11 dożywotnich i aktualnie 6 rocznych, w tym mamy 3 Margaretki stworzone przez dzieci – nasze Marianki:). Przyrzeczeniem modlitwy obdarowujemy prącujących u nas kapłanów, ale też gości szczególnych, prowadzących dla nas misje czy rekolekcje. W tym ostatnim przypadku są to najczęściej Margaretki roczne.

Warto przypomnieć, że Margaretka to grupa siedmiu osób która modli się za kapłana w wybranym dniu tygodnia, najczęściej jedna dziesiątką Różańca, ale zachęcamy do ofiarowania Mszy Świętej, umartwień, postów w intencji tego konkretnego kapłana. Warto również zaznaczyć, że poszczególne dni tygodnia związane są z Siedmioma Darami Ducha Świętego. Osoba modląca się w konkrety dzień wyprasza dla kapłana jeden z darów przypisanych temu dniu. Jeśli chciałbyś włączyć się w modlitwę za kapłanów w naszym Apostolacie to zapraszamy do kontaktu z Joasią Młyńczyk, a jak nie znasz osobiście, ciężko ci się skontaktować, to zostaw namiary na siebie w w kawiarence Siloe:) .

Wszystkim modlącym się w Apostolacie Margaretka życzymy wytrwałości w modlitwie, opieki Maryi i św. Jana Pawła II Patrona Apostolatu/J.M/