Śladami Maryi cz. VI.- Objawienia w Lourdes

 

24 listopada Oddani Maryi zgromadzili się na comiesięcznym spotkaniu formacyjnym, tym razem w naszym projekcie pt. Śladami Maryi. Idziemy śladami objawień naszej Pani już dwa lata. W 2020 roku zaproponowaliśmy parafianom cykl nauczań na temat objawień w Fatimie – każdego trzynastego dnia od maja do października… i z tego zrodził się pomysł, by na Fatimie nie poprzestać. W październiku 2020 uruchomiliśmy więc cały cykl, w ramach którego miały miejsce już następujące spotkania:

  1. Wprowadzenie do objawień, Matka Boża Śnieżna (Różańcowa) i bitwa pod Lepanto
  2. Objawienia Cudownego Medalika przy Rue de Bac w Paryżu
  3. Objawienia maryjne pierwszych wieków chrześcijaństwa.
  4. Matka Boża Płacząca z Akita
  5. Objawienia w La Salette
  6. Matka Boża z Lourdes

W tym miesiącu o objawieniach w Lourdes mówił dla nas Jędrzej,  bardzo mu dziękujemy za przybliżenie istoty tych objawień  i przesłania dla nas, ludzi XXI wieku.

W tym roku kalendarzowym czeka nas jeszcze tylko spotkanie opłatkowe, cieszymy się, że z każdym miesiącem jest nas więcej – będzie dla kogo organizować rekolekcje zawierzenia w lutym!

22.11. obchodziliśmy też trzecią rocznicę powstania naszej wspólnoty Oddani Maryi Siloe Smolec.  Był więc i tort!

Bogu niech będą dzięki za trzy lata naszej formacji, modlitwy i tak wielu aktywności na rzecz parafii! Niech Maryja prowadzi, wskazuje drogę i pomaga nam wypełniać Boży zamiar wobec tej wspólnoty!